Ad
Vrasja/Amerika ka më shumë skizofren se kudo vret 4 veta

Vrasja/Amerika ka më shumë skizofren se kudo vret 4 veta

Ad

Kaliforni/ Hyn në kopësht dhe e kthen festën në masakër, 4 të vdekur

Beshëri armësh në Fresno të Kalifornisë. Të paktën 4 të vdekur dhe të lënduar, disa në gjendje të rëndë.

Nuk është e qartë nëse vrasësi i njihte viktimat, por ai hyri në kopësht, ku po bëhej një festë familjare, ka hapur zjarr mbi 35 të pranishmit duke lënë pas 4 të vdekur.

Zëvendës shefi i policisë vendore, Michael Reid ka thënë për stacionet televizive se janë qëlluar 10 persona, prej të cilëve tre vdiqën në çast, i katërti në spital.

“Dikush doli në këmbë, ndoshta të paktën një i dyshuar dhe filloi të hapte zjarr”, tha Zëvendës Shefi i Policisë Fresno, Michael Reid. “Ata qëlluan në oborrin e shtëpisë, ku shumica e njerëzve ishin në këtë parti, duke goditur 10 persona”.

“Zemra ime ndalon përpara familjeve që janë viktima të kësaj dhune të pakuptimtë,” tha Reid. “Ne do të bëjmë gjithçka që mundemi për të zbuluar se kush janë autorët dhe t’i nxjerrë para drejtësisë”.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *