Ad
Video/Erdogan kërcënon dhe flet troç kundër izraelit

Video/Erdogan kërcënon dhe flet troç kundër izraelit

Ad

Sot në botën ku jetojmë ,njē ndër vendet ku më së shumti shkelen të drejtat njerêzore është Izraeli i cili vazhdimisht, bën presion mbi popullin Palestinezë.

Rasti i fundit si një ndêr rastet tronditëse është dhuna e ushtruar ndaj një gruaje Palestineze , e cila tronditi botën.!

Mua më shqetëson diçka vazhdimisht :

A thua ky Izraeli ku gjendet”cilatë pjesë të tokës i pêrfshin..?!

Nē vitet 1947 ku shtrihej dhe pastaj nē vitin 1949 , dhe pastaj në 1967 ku erdhi dhe tani ky Izraeli i sotëm cilat pjesë i pêrfshi..?!

Shikoni viti 1947 ,Izrael këtu nuk pat,mē pastaj në vitin 1949 me një lloj “marrëveshje “,Izraeli kalon këtu dhe dhe pas kêsaj në vitin 1949 deri në vitin 1967 athua Izraeli ku erdhi ??

E nëse e shikojmë kohën e tanishme ,pothuajse Izraeli e përfshin gjithë sipêrfaqen në këtë pjesë e Palestina nuk ekziston fare .Pothuajse i gjithē shteti u bë “Izrael”!

Athua vallē ky Izraeli a ngopet ndonjëherë?! -Jo nuk ngopet ?!Izraeli tashe edhe at pakicē që ka mbetur dëshiron t’a rrëmbej..!Sot nëse flitet pêr të drejtat njerëzore dhe kombëtare, ku janë ato respektime të të drejtave ?Izraeli gjithmonë ishte shtypës dhe vazhdon të mbetet shtypēs..!

NDIQENI VIDEON FJALIMIN E ERDOGAN KËTU VETËM KLIKONI

Perktheu:Akina Beba

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *