Ad
URDHËRI I CAKAJT, KUSH JANË KONSUJT E NDERIT QË DO U HIQET TARGA CD, MES TYRE BIZNESMENË TË FUQISHËM (LISTA E PLOTË)

URDHËRI I CAKAJT, KUSH JANË KONSUJT E NDERIT QË DO U HIQET TARGA CD, MES TYRE BIZNESMENË TË FUQISHËM (LISTA E PLOTË)

Ad

Urdhëri i Cakajt, kush janë konsujt e nderit që do u hiqet targa CD, mes tyre biznesmenë të fuqishëm (LISTA E PLOTË)

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj komunikoi në një deklaratë për shtyp masën për heqjen e targave diplotike për konsujt e nderit.

Sipas Cakajt do t’u hiqen targat diplotike CD 38 konsujve pasi lëvizin me privilegje dhe kjo është në shkelje të ligjit.

“Në shkelje të habitshme të këtij ligji janë plot 38 konsuj nderi që i kemi mes nesh dhe hyjnë e dalin nga kufijtë e këtij vendi. Ky privilegj special është i pajustifikueshëm ndaj duhet të marrë fund. Informoj të gjithë personat në fjalë se zyra e protokollit do të fillojë menjëherë dhe ata duhet të dorëzojë targat dhe të pajisen me shenjën ovale. Kjo masë nuk ndërlidhet me emra të veçantë, por vjen nga domosdoshmëria e respektimit të ligjit”, tha Cakaj ndër të tjera.

Ndërkohë në listën e konsujve të nderit e afishur në faqen zyrtare të ministrisë së Jashtme shihen se mes tyre janë biznesmenë të fuqishëm, si Samir Mane, Nikolin Jaka, Sokol Kraja etj.

Lista e plotë:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

4.jpg5.jpg

6.jpg

7.jpg

9.jpg

 

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *