Ad
UDHEZIME PER TERMET Shqiptaret gabojne ne raste termeti qe qendrojne poshte deres dritares tryezes apo vrapojne neper shkalle e ashensor..

UDHEZIME PER TERMET Shqiptaret gabojne ne raste termeti qe qendrojne poshte deres dritares tryezes apo vrapojne neper shkalle e ashensor..

Ad

UDHEZIME PER TERMET
Shqiptaret gabojne ne raste termeti qe qendrojne poshte deres dritares tryezes apo vrapojne neper shkalle e ashensor.. Eshte e kunderta. kam jetuar disa termete 6-7-8 balle ne stamboll..populli u trajnua ne vite..NDERTESAT NUK SHEMBEN QE NE SEK E PARA POR PASI TE TUNDEN E SHKUNDEN DISA HERE NDAJ LLOGARITNI, NESE NUK DILNI NGA NDERTESA PER 10-15 SEK MOS PROVONI TE DILNI SE MBETENI NEN SHKALLE POR Ndiqni fotot si duhet te mbroheni.jo direkt poshte orendive sepse goditja mbi to ju shtyp edhe ju por prane tyre ne pjesen me te forte aty ku krijojet kendi me token, dhe kur ndonje tra beton apo mase e madhe te bjeri mbi to ju te jeni brenda trekendeshit te hapesires qe krijohet midis tyre..
Pergjithesisht termetet pas te parit nuk jane me te forte se ai ,.. jane clirime te rradhes. Gjithsesi duhet te jeni gati ne cdo aspekt.. ne termet e para qe do beni duhet te leni hapur deren e jashtme, te dhomave e ballkonit (ne rast zjarri te hyje zjarrfiksi) me pas te llogarisni distancen tuaj me deren kryesore te nderteses , per sa minuta mund te zbrisni, jo me ashensor por me shkalle qe edhe te cilat nuk duhen perdorur sepse thyhen te parat e mbeteni poshte tyre ..pervecse nese jeni kati 1 ose 2.. ndryshe do qendroni ne banesen tuaj dhe do zgjidhni me pare orendite prane te cilave do vendoseni. Gjeni me te fortat solide dhe jo te lartat. Beni prova si ne foto.. mbyllni rubinetat prizat e gazin , cdo gje, . Beni gati cantat ku vendosen :
Batanije jastek peshqir nderresa
Elektrik dore per te dale pas termetit se fiket automati i qytetit
Uje, buke, biskota..
Kutia e ndihmes se shpejte e qetesues. Karikues cel..
SHPERNDAJE

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *