Ad
Trupi gjykues nxjerr te PAFAJSHEM ish ministrin e Brendshem Saimir Tahiri

Trupi gjykues nxjerr te PAFAJSHEM ish ministrin e Brendshem Saimir Tahiri

Ad

Trupi gjykues nxjerr te PAFAJSHEM nga problemet e trafikut apo akuzës drogë ish ministrin e Brendshem Saimir Tahiri !!!!!!!!!!! 💪💪💪💪🇦🇱👐👐👐👐

Nga EAGLE’S VOICE

Dritan Zagani,lavire e SHQUP-it!!!!
Ashtu si Prokuroria e Katanias hodhi poshte skenaret e tua alla Babale,Gjykata shqiptare ta palsi surratit ty edhe tutoreve te tu kete skenar,duke te konfurmuar si aktori i ri i serialit “Babale”.
Ky skenar te dha mundesine per te perfituar azil politik ne Zvicer. Tani ngelet “te sqarosh” autoritet zviceriane si edhe mbare opinionin publik, PERSE KE MASHTRUAR.

Pritet ora 16:00 qe Gjykata te shpalle pafajesine e Saimir Tahirit për akuzat e ngritura!!!!

Por ajo që vihet re është se mundet të ketë një bën tjetër për dënimin e tij ai i 248.

Sajmir Tahiri u dënua për “shpërdorim detyre”, në bazë të nenit 248 të Kodit Penal.
Ky nen dhe formulimi i tij, në të gjitha sistemet shoqërore, në feudalizëm, në komunizëm dhe në demokraci është quajtur “thesi i madh” në të cilin janë brenda të gjithë personat që ushtrojnë funksione publike.
Cilido person që ushtron funksion publik, nga më i ulti e deri te Presidenti, Kryeministri, ministri etj, çdo ditë në funksion, e ka pas zverkut nenin 248 të Kodit Penal, mjafton që politika apo “të fuqishëm të tjerë” të ngrenë ndaj tyre këtë akuzë.
Kjo akuzë nga ana objektive, nga subjekti dhe nga ana subjektive, domethënë nga tre elementë për të patur vepren penale të shpërdirimit të detyrës, nga katër elemente gjithsej, nuk ka asnjë lidhje me ministrin e brendshëm… Për rastin konkret, duke filluar nga drejtori i policisë së shtetit dhe deri te qindra të tjerë vartës të tij, janë brenda “thesit pa fund” të nenit 248 të Kodit Penal…
Ky vendim i gjykatës së shkallës së parë për krime të rënda ka brënda shkelje të rënda procedurale, çka detyrimisht prishet nga Gjykata e Apelit…

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *