Ad
Tmerr dhe fatkeqësi/Emri i tij është Xhafer dhe si përfundoj ai në gjëndje kritike nga dashuria që kishte për vajzën….

Tmerr dhe fatkeqësi/Emri i tij është Xhafer dhe si përfundoj ai në gjëndje kritike nga dashuria që kishte për vajzën….

Ad

Emri i tij është Xhafer. 😢😢😢

Është lindur në vitin 1977, ka mbaruar fakultetin e ekonomisë.
Gjatë studimeve kishte njoftuar një vajzë me emrin Merjem. Te dy simpatizonin dhe dashuronin njëri tjetrin.

Xhaferi pasi mbaroi studimet në vitin 2001, kërkoi dorën e vajzës. Por prindërit e vajzës e refuzuan për shkak se i takonte një familjeje të varfur. Dhe i ndaluan vajzës të takohet me të. Kështu që ajo bëri vetëvrasje, ndërsa Xhaferi u verbua.
Tani ka edhe probleme mendore. Në vazhdimsi e përsërit frazën ” Javën tjetër do të martohem me Merjemen”. Dashuria është sëmundje ndërsa ilaçi i saj është të martoheni me atë që keni rënë në dashuri.

P.s Në foton poshtë është Xhaferi gjatë studimeve.☺️
Në foton sipër është Xhaferi pas vdekjes se Merjemes.😏😥

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *