Ad
Tirana jonë e paedukuar me kulturën e duhur…

Tirana jonë e paedukuar me kulturën e duhur…

Ad

Cfare genjeshtre e rrezikshme qe i prish aq shume pune vendit, sepse eshte gje qe verifikohet, dhe qytetaret perendimore me shume se cdo gje urrejne genjeshtren. Ky popull i shumtë në numër në Tiranë që nuk ka ngel më soj e sorollop pa u atashuar dhe sa shtrejt eshte nga ky popull e paguar nga burokratet e Shqiperise (korrupsioni egziston edhe ne Perendim).
Cila eshte e verteta?
Tirana eshte qyteti me anti-modern ne euro-azi e pertej. Tirana s’ka rruge (akoma s’ka asfaltuar rruget qe la Enveri). Tirana s’ka standart fiks per rruget e trotuaret.
Tirana s’ka trafik por rrumpalle makinash.
Tirana ka mijra gropa ne rruge, e mijra puseta pa kapake.
Tirana s’ka viza ndarese korsish as si nje fshat europian. Tirana s’ka semafore. Rrethrrotullimet e Tiranes jane si xhirot e te semureve mendore ne psikiatri. Tirana s’ka uje, s’ka drita, s’ka kanalizime (te qelb era fekale kudo).
Tirana ka plehra ne rruge me shume se ne kazane.
Tirana s’ka ajer por pluhur.
Tirana s’ka humanizem, s’ka edukate, s’ka kulture, s’ka qytetari, s’ka dashuri, s’ka liri, s’ka patriotizem, s’ka europianizem. Tirana eshte shembulli me klasik i deshtimit te nje politike te qepazëve 27 vjeçar.
Tirana eshte vete Zhgenjimi!
Me dhimbje!

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *