Ad
Tërmet i fuqishëm në Greqi, dridhet edhe jugu i Shqipërisë

Tërmet i fuqishëm në Greqi, dridhet edhe jugu i Shqipërisë

Ad

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë mëngjesin e sotëm në Greqi. Goditja e tërmetit ndodhi në ishullin e Kretës pak minuta më parë dhe ishte e një magnitude 6.1 e shkallës Rihter.

Kreta është një ishull i destinuar për turizmin. Ndërkohë që deri tani nuk raportohet për viktima por autoritetet thonë se janë në gadishmëri. Ndërkaq lëkundjet e forta janë ndjerë edhe në brigjet shqiptare.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *