Ad
Sot është përvjetori i ndarjes nga jeta i një prej korifejve më të mëdhenj të kohës

Sot është përvjetori i ndarjes nga jeta i një prej korifejve më të mëdhenj të kohës

Ad

Sot është përvjetori i ndarjes nga jeta i një prej korifejve më të mëdhenj të Kombit shqiptare.
ANDON ZAKO ÇAJUPI

Botë, moj Bot’ e pabesë,
Nuku ke gjë të vërtetë;
Njeriu po do të vdesë
Dhe nukë vjen më në jetë.

Do të gdhihetë një ditë,
Do të vijë një mëngjes,
Nuku do të sho të mitë,
Do të mbyll sytë të vdes!

Do të qajn’ e të vajtojnë,
Do t’ më mbulojnë me gurë,
Pastaj do të më harrojnë
Dhe sikur s’kam qenë kurrë!

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *