Ad
Sot dita nderkombetare e muzeve!

Sot dita nderkombetare e muzeve!

Ad

Korca behet pjese e ketij evenimenti me shume shtepi muze dhe kater muzeumet me emer.Muzeu Kombetar i arsimit,Muzeu bizantin mesjetar ,Muzeu i fotografit te njohur Gjon Milli dhe Muzeu oriental Bratko.

Nuk ka si te jete ndryshe ne nje qytet me kulture si Korca.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *