Ad
Solidaritet/RTV Grek , ”Skai” në kuadër të nismës ”Të gjithë bashkë mundemi ” Shqipëria

Solidaritet/RTV Grek , ”Skai” në kuadër të nismës ”Të gjithë bashkë mundemi ” Shqipëria

Ad

Radiotelevizioni Grek , ”Skai” ne kuader te nismes ”Te gjithe bashke mundemi ” organizon diten e marte 3/12/2019. nje fushate grumbullimi ndihmash po thuaj se ne te gjithe kishat e Athines qe ne oren 9 te mengjezit deri ne darke.. veshmbathje ,kuverta, ushqime me afat te gjate ne ndihme te bashkeatdhetareve tane te goditur nga termeti.Falenderojme ne rradhe te pare radiotelevizionin per kete nisme . Perfitoj nga rasti qe t’ju bej thirrje dashamirese ti bashkohemi dhe ne kesaj nisme . Le te kontriboje gjithseicili sipas mundesise. Kujt i teperon nje kuverte ,kush ka rroba ,kepuce ,veshmbathje qe nuk i vesh dhe do ti dhurroje te Dielen eshte momenti i duhur. Qofte edhe nje pako makarona ,nje kile oriz ,nje cokollate per te embelsuar femijet e pastrehe. Le te tregojme humanizmin tone …FALEMINDERIT SKAI.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *