Ad
Skema të tmerrshme mashtrimesh finaciare nga bankat e nivelit të dytë

Skema të tmerrshme mashtrimesh finaciare nga bankat e nivelit të dytë

Ad

Skema të tmerrshme mashtrimesh finaciare nga bankat e nivelit të dytë në bashkëpunim me bankën e shqipëris vazhdojnë të groposin shqiptarët në kursimet apo kredi e tyre duke i edhe grabitur pronën.
Një skemë dhe grup i mirëstrukturuar kriminal bën atë që në një shtet normal, institucioni i hetimit dhe i drejtësis duhet të hetonte.
Italiania, “Veneto Bank”, sipas prokurorisë së Tiranës rezulton të jetë e përfshirë në skemën gjigante të pastrimit të parave me organizator kryesor Francesco Beçhetti. Transfertat e paligjshme prej miliona eurosh janë kryer nëpërmjet “Veneto Bank” në Tiranë.
Duket se përfshirja në këto skandale po e çon Bankën Veneto në Itali drejt falimentimit. 30 filiale të këtij instituti kredie do të mbyllen brenda këtij viti, ndërkohë që 40 të tjera janë parashikuar për dy vitet e ardhshme. Sipas të përditshmes lokale të Venecias “La Nuova” mësohet se mbyllja e degëve të bankës Veneto vjen si pasojë e humbjeve financiare të saj në 2014-ën e në vazhdim, prej 986 milionë euro.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *