Ad
Si e harruan maskarenjtë! 2 Prilli në Shkodër i braktisur nga “gjuetarët e karrigeve” (Foto)

Si e harruan maskarenjtë! 2 Prilli në Shkodër i braktisur nga “gjuetarët e karrigeve” (Foto)

Ad

Si sot 28 vite më parë, më 2 prill 1991, ndodhi një ngjarje që tronditi Shkodrën ajo që njihet nd,ryshe masakra e fundit e komunizmit në Shqipëri.

Por sot pas 28 vitesh Shkodra është kthyer në Palermo dhe qytetarët e saj janë të zhgënjyer me të gjithë ata mashtrues që erdhën nga bangat e shkollës politike të Ramiz Alisë dhe e kthyen sistemin demokratik në sistemin e hajdutrisë dhe të krimit duke i’a kaluar dhe sistemit të diktaturës hoxhiste.

Sot Shkodra është e harruar dhe e braktisur edhe në ditët kur të gjithë duhet të ishin bashkë për të kujtuar edhe njëherë atë që ndodhi: Vrasjen e qytetarëve nga pushteti në grahmat e fundit të tij dhe të përsëritur me 21 Janar po nga i njënjti njeri grabitësi i PD-së, faqja më zezë e kombit… Sali Ram Berisha.

Këto fotografi të Angjelin Nënshati, i cili nuk jeton më, por djemtë e tij, pasardhës në këtë profesion, i përcjellin për publikun flasin shumë.

Ekskluzive

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *