Ad
Si arrita unë të dobësohesha 34 kilogramë

Si arrita unë të dobësohesha 34 kilogramë

Ad

Përshëndetje, me ju është Albana! Dua të ndaj me ju fitoren time të vogël kundrejt komplekseve të shumta dhe peshës së tepërt. Historia ime e sinqertë – është e dhimbshme, ndarja nga bashkëshorti im që aq shumë e doja dhe kalimi me sukses i gjithë këtyre vështirësive.

Dua ta filloj historinë time me faktin se pas dështimit unë kalova një stres të madh, dhe nën ndikimin e stresit pësova një prishje të sistemit hormonal, si pasojë e kësaj filluan problemet me depresionin. Ndërkohë që isha nën ndikimin e depresionit fillova të konsumoja ushqim 2-fish më shumë se zakonisht. Duke qenë se unë jam e prirur për të marrë shpejt peshë unë fillova të shtoj dita ditës. Përfundimi ishte i tmerrshëm – 92 kilogramë. Bashkëshorti im fillimisht u mundua të mëpërkrahë, u mundua të më nxjerrë nga depresioni, por pastaj thjesht hoqi dorë prej meje.

Një ditë të bukur im shoq më tha që atij nuk ka për çfarë ti duhet një grua e tillë gjysmake, që nuk mund të bëjë fëmijë, dhe për më tepër похожая që më shumë i ngjan një lope të shëndoshë. Ju as që nuk mund ta imagjinoni se çfarë goditje ishte kjo për mua: njeriu im i dashur më poshtëroi aq shumë, më bëri ta ndjej veten time edhe më të pështirë, dhe pastaj thjesht bëri kërkese për divorc.

Kishte momente kur unë doja të vrisja veten, sepse një jetë pa njeriun e yemrës dhe fëmijë unë as që e imagjinoja. Shoqja ime e ngushtë mezi më detyroi të iknim te doktori, i cili nga ana e tij më këshilloi të dobësohesha, në mënyrë që të normalizoja aspektin hormonal dhe të lindja kështu një fëmijë të shëndetshëm…

Erdhi koha të merresha me veten time!

Fjalët e ish- bashkëshortit tim për mungesat e mia si femër nuk më hiqeshin nga mendja, dhe duke qëndruar për kushedi të sajtën herë para pasqyrës, e tmerruar nga trupi im si maune, rreptësisht vendosa që duhet të ndryshoja dhe të synoja një figurë ideale.

Dhe menjëherë unë fillova të kujdesesha për trupin tim: provova shumë ushtrime, jogën, pilula, kremëra shumë të shtrenjtë, masazhe anticelulitë dhe shumë gjëra të tjera të kushtueshme. ASGJË NGA KËTO NUK FUNKSIONON. Nuk të ndihmon asgjë. Janë të gjitha kohë e humbur.

Kishte momente në të cilat doja të dorëzohesha, duke qenë se asgjë nuk po më ndihmonte, ndërkohë që pesha ime vazhdonte të ishte 92 kilogramë… Doja vetëm të qaja nga pafuqia ime për të ndryshuar diçka.

Me pak fjalë, unë desh e lashë fare këtë punë”përgjithmonë” duke e harruar kështu këtë histori.

A është e mundur të dobësohesh brenda një kohe të shkurtër?!

Një ditë të bukur, ndërkohë që isha duke lexuar disa blogje në internet, pashë një blog, në të cilin një vajzë, në mënyrë magjike ishte dobësuar NË SHTËPI për vetëm një muaj rreth 22 kilogramë me ndihmën e njëfarë (FitoSpray). Kjo histori më interesoi direkt dhe fillova menjëherë ta studioja këtë gjë.

Fillimisht nuk është se besova te efekti në fjalë – duke qenë se unë kisha provuar shumë lloje të ndryshme pilulash, dhe duke patur parasysh se sa shumë reklama të tilla tregohen nëpër televizor ditët e sotme, të cilat si përfundim nuk ndihmojnë aspak… Por vajza në fjalë ishte goxha popullore në internet, për më tepër që gjithçka e faktonte me foto “para/mbrapa”, dhe unë vendosa ti besoja këshillës së saj.

Me pak fjalë unë e porosita këtë (FitoSpray), porosia erdhi pa disa ditësh, ndërkohë që pagesa bëhej me para në dorë në postë. E hapa pakon, lexova udhëzimet e përdorimit dhe fillova përdorimin aktiv.

Cili ishte rezultati?

Përdorimi i tij ishte shumë i thjeshtë – unë e aplikoja në mëngjes dhe në darkë. Të them të vërtetën, fillimisht nuk është se isha shumë entuziaste për këtë preparat, dhe as që nuk e konsiderova aq efektiv. Por me kalimin e kohës fillova të vë re që përmasat e mëparshme filluan të binin.

Vendosa të prisja një javë, dhe pastaj verifikova gjithçka në peshore …. dhe në ato momente desh më ra pika! PESHA IME ISHTE ULUR ME PLOT 6 KILOGRAMË!!! Për vetëm 7 ditë! A mund ta besoni një gjë të tillë??? Nuk po u besoja syve të mi të them të drejtën dhe u peshova edhe një herë – Kishin ikur plot 7 kilogramë e 200 gramë , gjithçka ishte e vërtetë! Unë nuk po gaboja dhe as më tepër nuk isha çmendur! Nuk mund ta përshkruaj me fjalë gëzimin tim në ato momente. Hera e fundit që isha gëzuar kaq shumë kishte qenë ndoshta 20 vite më parë:)

Vazhdova ta përdorja këtë preparat rregullisht për 2 muaj me rradhë, dhe kur u peshova herën tjetër, isha totalisht e shokuar – 34 KILOGRAMË PËR VETËM DY MUAJ!!!Unë madje e kontrollova disa here – por jo, shigjeta e peshores e tregonte saktësisht 58 KILOGRAMË!

Në punë natyrisht të gjithë e vunë re që unë kaq papritur rrashë në peshë, dhe filluan të më pyesi si dhe çfarë. Një kolegu im mjaft simpatik i pamartuar filloj të tregonte kujdes kundrejt meje, më thoshte që gjithmonë e kishte zili ish bashkëshortin tim: duke qenë se më kishte konsideruar gjithmonë të zgjuar dhe interesante, ndërkohë që tani dhe isha bërë më e mirë:)

Me pak fjalë jeta ime pas kësa rënie ekstremale në peshë ndryshoi totalisht. Meshkujt tani nuk më lënë të kaloj, komplimentet fluturojnë nga të gjitha anët . Dhe teksa i dëgjoj ato vërtet që më bëhet qefi shumë.

Dhe e dini çfarë, unë së shpejti do të martohem. Po-po, do martohem me kolegun tim simpatik nga puna. Dhe jo vetëm kaq, unë tashmë jam shtatëzanë:) Organizmi im, falë peshës së humbur e kaloj lëkundjen hormonale, dhe më në fund unë jam e gatshme të jem një grua në plot kuptimin e fjalës dhe sigurisht një nënë në një familje të lumtur dhe të shëndoshë, ku të gjithë e duan dhe e vlerësojnë njëri-tjetrin!

Ndodh edhe kështu: Falë ish bashkëshortit tim, i cili në atë kohë më poshtëroi dhe më la, unë e kalova këtë sëmundje, depresionin dhe kilogramët e tepërt, dhe tashmë më në fund unë jam më e lumtura, me figurën më të mirë të mundshme dhe më e bukura!!!

Jam shumë e lumtur që gjithçka ndodhi kështu. Njëkohësisht me dobësimin tim unë kuptova, që problemi i shumë prej nesh qëndron në faktin se gjërat më të thjeshta janë ato që na duken më pak efektivet. Ndërkohë që ato më të vështirat, si për shembull operacionet – efektive. Por kjo nuk është aspak kështu. Të biesh nga pesha në një mënyrë natyrale dhe brenda një kohe mjaft të shkurtër, gjithashtu dhe pa efekte anësore, pa dieta të pashëndetshme dhe pa ushtrime të vështira është e mundur. E prvuar tashmë! Meqë ra fjala, vajza, pesha që atëherë nuk është shtuar më, përmasat e mia janë po ato:)

Në qoftë se jeni të interesuar – unë porosinë e kam bërë këtu në këtë faqe interneti. Është e vetmja kompani e çertifikuar në Shqipëri, e cila e shet FitoSpray. Përsa i përket dërgesës pagesa bëhet me para në dorë pas marrjes së produktit në postë. Kështu që gjithçka është e sigurt, dhe askush nuk do e di sekretin tuaj të vogël.

Çmimi për FitoSpray është i barabartë me dy bileta në kinema, ose më saktë një vajtje në supermarket për ushqime. Vendoseni vetë – kjo është shumë apo pak. Mendimi im – një preparat kaq efektiv duhet të shitet me një çmim dy herë më shumë!

Atëherë, shpresoj që ky informacion të ketë qenë i dobishëm për ju, dhe që ju më në fund të merrni atë se çfarë kërkoni përmasat dhe peshën e duhur në kohën më të shkurtër të mundshme! Ju uroj fat!

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *