Ad
‘Shtetrrethohet’ Shqipëria. Qytetet e mëdha ‘blindohen’ nga Policia, procedohen 134 persona në rang vendi

‘Shtetrrethohet’ Shqipëria. Qytetet e mëdha ‘blindohen’ nga Policia, procedohen 134 persona në rang vendi

Ad

Aksioni policor ka vijuar prej disa ditësh, duke mos u ndaluar edhe gfjatë orëve të natës. Policia e Shtetit informon se ka nisur një aksion të madh policor, me qëllim kapjen e personave që janë në kërkim, goditjen e trafiqeve të paligjshme apo kapjen e shtetasve që lëvizin me armë zjarri. Në njoftimin e policisë thuhet se po bëhen kontrolle të rrepta në mbarë vendin, me qëllim goditjen e paligjshmërisë.

Vijon zbatimi i detyrave të përcaktuara në planin e masave për kapjen e personave në kërkim, atyre që qarkullojnë me armë, me mjete të blinduara pa dokumentacionin përkatës, për goditjen e trafiqeve të paligjshme dhe bllokimin e mjeteve të vjedhura si dhe mbajtjen nën kontroll të personave me precedent kriminal.

FNSH-ja, Shqiponjat, Patrullat e Përgjithshme, Policia Kriminale dhe ajo e Qarkullimit Rrugor kanë ngritur pika kontrolli të lëvizshme, në orare të ndryshme ditën dhe natën, por edhe kontrolle të befasishme për automjetet në lëvizje në të gjitha qytetet e vendit.

Si rezultat i kontrolleve, gjatë 72 orëve të fundit, janë shoqëruar në Drejtoritë Vendore të Policisë në Qarqe, një numër i konsiderueshëm automjetesh luksoze, të cilat do t’i nënshtrohen verifikimit të dokumentacionit.

Njëkohësisht janë shoqëruar në të gjitha Drejtoritë Vendore, 134 persona me precedentë kriminal apo pa dokument identifikimi me vete, të cilët qarkullojnë në orët e vona të natës. Këta persona i janë nënshtruar verifikimeve dhe kontrolleve të mëtejshme. Kontrolle të tilla me afat kohor të shkurtër, do të vijojnë në të gjithë vendin edhe në ditët e ardhshme.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *