Ad
Shkurtohet dferenca/Ja sa vota epërsi është Vetëvendosje kundër LDK’së (Foto)

Shkurtohet dferenca/Ja sa vota epërsi është Vetëvendosje kundër LDK’së (Foto)

Ad

535 mijë vota janë numëruar në tërë Kosovën, duke nxjerr rezultatet preliminare.

Sipas të dhënave të deritanishme të publikuara nga KQZ, janë numëruar 67 për qind të votave dhe në epërsi është Vetëvendosje me rreth 2 mijë vota më shumë se LDK.

VV ka 138.362 vota, ndërsa LDK-ja ka 136.159 vota.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *