Ad
Shkarkimi i Arben Malaj është vonuar, por më mirë vonë sesa kurrë!

Shkarkimi i Arben Malaj është vonuar, por më mirë vonë sesa kurrë!

Ad

Nga Genta Kaloçi
Shqiptarët e shkretë muajt vitet e fundit bombardohen nga lajmet çdo orë e sekondë, por shto stresin, pasigurinë, depresionin e përditshëm, lodhjen, papunësinë, varfërinë, mjerimin, skamjen me të drejtë nuk mund të jenë të fokusuar e të mbajnë mend të gjitha ç’thuhen nëpër media dhe më pas të bëjnë lidhjet mes tyre.
Prandaj po ju sjellim copëzat e mozaikut për ju që me të drejtë jeni stërngarkuar, por edhe për shejtanbudallenjtë e stilit pushtetar e shok hajdutlliku të stilit si arben malaj me të tjerë në qoskat e pushtetit partiak pd, ps, lesheli me bishtajet e tyre.
Shkarkimi i karagjozit Arben Malaj është mëse korrekt dhe i duhur si kërkesë e maxhorancës, pavarësisht se ka vonuar disa muaj dhe kjo jo pa arsye se do e përdorte si hakmarrje bajgat e këtij lloji siç po e përdorin disa çirak të tij nëpër media kohët e fundit.
Nëse nuk ke mëndjen me kërrma të tilla merr fund, prandaj duhen shkulur pa u bërë problem më i madh. Mjaftojnë problematikat e tjera që ka lënë gropat hapur kupola e jashtëqitjes, prandaj mos të lejojmë të shtohen edhe këta çibanët e rinj si dhimbje koke.
Në momentin që ka pasur post në bankën kombëtare njëkohësisht abuzon me targat dipllomatike për privilegje personale me tituj të rremë e për poste/pozicione të paqëna.
Malaj përdori votat e mazhorancës për të sulmuar vendimin e qeverisë të po kësaj maxhorance se po i hiqte targat abuzuese një grupi njerëzve halebakë të strehuar nën termin CD/trup dipllomatik të cilët kanë bërë kërdinë ndaj këtij vendi me trafiqe të ndryshme armësh, njerëzish, drogërash në këto dekada dhjerokracie. Nuk mbrojti vendin, njerëzit, shtetin, imazhin tonë që vinte si rezultat nga ky abuzim, por Malaj dilte në publik gjoja i fyer dhe me lëndim të egos së sëmurë të një avokati mbrojtës të rushfetshinjve të pushtetit tridhjetvjeçar.
Malaj e ka pak shkarkimin nga bordi i bankës kombëtare, sepse del qartë nga një kërkim kohët e fundit se disa herë ka dalë me opinione problematike për postin që mban. Prandaj ashtu si të tjerë edhe ai duhet të përballet me ligjin për shkelje më të mëdha gjatë periudhës që ka qënë ministër financash dhe si deputet për dëmet që i ka sjellë ekonomisë së vendit me ligj propozimet e tij dhe me vendimet si pjesë e qeverisë që përfaqësonte.
Çuditërisht i dalin në krah opozitarët e trotuarit, biznesmenët byth e brek me kupolën e jashtëqitjes dhe bandat e krimit të organizuar që pas këtij vendimi të drejtë bazuar e argumentuar me ligj këtej e tutje u kufizohen trafiqet e ndryshme që lehtësoheshin nga targat dipllomatike.
Nuk mund të mbash nën sqetull tre katër kunguj sa koka jote, apo jo, se të bien e bëhen copë copë. Kështu pra beni vogël me kokën sa një derr.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *