Ad
Sërish tërmet në Shqipëri, ja sa ballë ishte dhe ku u regjistrua epiqendra

Sërish tërmet në Shqipëri, ja sa ballë ishte dhe ku u regjistrua epiqendra

Ad

Sërish tërmet në Shqipëri, ja sa ballë ishte dhe ku u regjistrua epiqendra

Në orët e vona të mëngjesit të sotëm, Shqipëria është goditur nga një tërmet me magnitudë 3,6 ballë në kepin e Rodonit.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 02:37, 46 km thellësi pranë kepit të Rodonit. Nuk ka të lënduar apo dëme materiale. 

Pak javë më parë, vendi u godit nga një tërmet me magnitudë 5.3 rihter me epiqendër në Durrës, lëkundje e cila u shoqërua me qindra pas-goditje të forta.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *