Ad
Pyetën një plak të mençur – “Si te duket jeta qe je mbi 100 vjeç”

Pyetën një plak të mençur – “Si te duket jeta qe je mbi 100 vjeç”

Ad

Pyeten nje plak te urte qe kish jetuar shume gjate “Si te duket jeta qe je mbi 100 vjec”? Ai u pergjigj ” mu duk sikur hyra ne nje dere dhe dola ne nje tjeter ” Kaq !
E me te vertete ashtu eshte sic na thuhet edhe ne Kuran “Se jeta e kesj bote eshte nje perjetim i shkurter..nje enderr mashtruese ” !
Ligeshtohemi kur marim haber vdekjesh e sidomos te rinje qe vertet ndjejme dhimbje e trishtim te madh.. e po te mendosh prinderit e tyre..vuajtjen dhe hidherimin qe ata do ti shoqeroje gjate gjithe jetes..shpirti i tyre nuk do te kete me qetesi e gezim..
Ndaj dhe sonte kete ore te vone te nates bejme lutje per te vdekurit tane .qe Zoti ti Meshiroje !
E te lutemi o Zot saber..vec saber prinderve e familjareve..e InshaAllah Allahu ja ben rrisk te jetojne bashke Perjetesisht mes Bukurive Pambarim te Xhenetit !
Amiin !

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *