Ad
Politikat e shpopullimit  Si u realizua shpopullimi?!

Politikat e shpopullimit Si u realizua shpopullimi?!

Ad

Nga Arian Nikaj – Politikat e shpopullimit
Si u realizua shpopullimi?!
Filloj I Organizuar prej Marsit të vitit 1991
Eksodi i Marsit i vitit 91 u planifikua nga një lajmërim në formë thashethemnaje duke vënë në dispozicion flotën detare që të kujtonte hapjen e kufijve nga Fidel Kastro dhe më vonë pas 97 me flotën e skafeve për një periudhë më shumë se tre vjeçare. Kërkesa e vazhdueshme e Europës për fuqi puntore ose krah të lirë pune me papunësin shqiptare në falimentimin total të “Terapisë shok”që u ndodhën në të njëjtin kah atë të boshatisjes së Shqipërisë .
Asnjë nga qeveritë shqiptare duke filluar nga 90 nuk ka qenë e interesuar për zhvillimin ekonomik por për të përjetsuar pushtetin Oligarkisë Kriminale si vazhdim i një pushteti kriminal që kërkon dhe sot e kësaj dite të eleminoj krijimin e masës kritike për fillimin e reaksionit zinxhir për zbërdhimin e një pushteti kriminal. Të ikurit nga Selaniku janë bërë aq shumë sa ka krijuar një boshllëk aq të madh sa këtu do ngeli vetëm zonja e Pularisë me hajdutët e vezëve dhe derrat e Orwellit. Interesat strategjik i shiten lindjes së Erdoganit, azerve të Taçit apo të TAP it kinezëve të Bankersave dhe të Rinasit duke marrë ndihma nga Europa dhe remitancat nga skllevrit e ndjekur me përdhunë duke u hequr mundësin për të jetuar në vendin e vet duke ja lënë menaxhimin e shtetit Krimit të Organizuar

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *