Ad
Po qe se te duket vetja peshk, kujdes kur ha peshqit e vegjel se nje dite do te gelltitesh grepin dhe do te perfundosh ne tigan

Po qe se te duket vetja peshk, kujdes kur ha peshqit e vegjel se nje dite do te gelltitesh grepin dhe do te perfundosh ne tigan

Ad

Po qe se te duket vetja peshk, kujdes kur ha peshqit e vegjel se nje dite do te gelltitesh grepin dhe do te perfundosh ne tigan.

Shqiptarianet dhe vecorit e tyre….

Po a keni vene re sa meren shqiptaret me poltike dhe kot se koti se personalisht nuk fitojne asgje?
A e keni vene re qe shumices i mungon logjika e argumentit dhe ajo qe mendon ai eshte si ok e thene prej Ainshtaini?
A e keni vene re qe shqiptaret marin x6 dhe hane gjize 3 here ne dite?
A e keni vene re ndonje polic ne bote me detyre te larte te veteprangoset poshte nje makine?
Duke mare shkas nga ngjarjet e fundit e ke vene re qe ata qe na udheheqin na nxjerrin rrugeve zhelanet te na frikesoje njelloj si grupet SA te Hitlerit?
A e keni vene re qe bota e ke hequr fare fjalen zgjedhje te lira e te ndershme dhe ne e citojme akoma?
A e keni vene re sa te forte e kemi sindromin e prijesit mbi te cilen beri qejf Enveri ( me hu me dhunë por te pakten Enveri ndertoj nje shtet ) e beri Sala dje ?
A e keni vene re qe jemi i vetmi popull i kendon beses se se kemi pasur?
A e keni vene re qe bota ne kohe te burrerise te hidhte dorashken dhe ne te zeme pusi sot e kesaj dite?
A e keni vene re si na drejtohen te huajt zyrtare qe vine nga bota? Si te ishim akoma majmune?
A keni vene re qe te mencurit bota i hap rruge ne ja mbyllim?
A keni vene re qe shajme ate qe punon dhe lavderojme ate qe genjen?
A NUK TREGON KJO SA PRIMITIVE JEMI AKOMA ?

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *