Ad
Plazhet publike mbushen me kioska

Plazhet publike mbushen me kioska

Ad

Plazhet publike u mbushën me kioska të antarëve të partive, pushteti lokal I ikur apo I ardhur, nuk është pjesë e turizmit në keto vite. Me pak fjalë, e vërteta është ndryshe nga ç’thotë qeveria: sektori i turizmit për këtë sezon do të ketë një rënie afro 20%. Gjithnjë e më shumë turizmi po shndërrohet në furnizuesin kryesor të ekonomisë më të ardhura. Mirëpo si një nga sektorët ku pritet të perqendrohet rritja ekonomike e vendit në të ardhmen, turizmi ende nuk po e gjen veten në prioritetet e qeverisë, sidomos në mbështetje me fonde, e jo vetem kaq, por qeveritë dhe parlamenti po na kthehen në një nga kundërshtarët e kësaj industrie, pasi me veprimet dhe mos veprimet e tyre po bëjnë më të keqen në imazhin e këtij vendi duke mos menduar për punën e ngritur me shumë vështirësi nga operatorët turistikë që çdo gje e kanë ndërtuar me sakrificë dhe për një zinxhir të tërë të ekonomisë së vendit.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *