Ad
Planifikohen diskutime për përshkallëzimin e situatës në Iran si dhe për konfliktet në Ukrainë, Libi dhe Siri

Planifikohen diskutime për përshkallëzimin e situatës në Iran si dhe për konfliktet në Ukrainë, Libi dhe Siri

Ad

Putini fton Merkelin në Rusi për krizën e Iranit

Teheran, miliona njerëz i japin lamtumirën gjeneralit të vrarë, ofrohen 80 milion dollarë për ‘kokën’ e TrumpSi anëtare e përhershme e Këshillit të Sigurimit të OKB, Rusia është “e domosdoshme” kur bëhet fjalë për zgjidhjen e konflikteve politike, tha zëdhënësi i qeverisë gjermane Steffen Seibert.
Si anëtare e përhershme e Këshillit të Sigurimit të OKB, Rusia është “e domosdoshme” kur bëhet fjalë për zgjidhjen e konflikteve politike, tha zëdhënësi i qeverisë gjermane Steffen Seibert.

Përveç krizës së Lindjes së Mesme, konfliktet në Siri dhe në Libi, ku Turqia sapo ka nisur të vendosë trupa, do të jenë gjithashtu në agjendë. Rusia tha se do të mbështesë nismën e paqes të Gjermanisë në rajon.

Mendohet që të dy liderët mund të diskutojnë situatën e Ukrainës, duke vazhduar që nga aneksimi rus i Krimesë në 2014./ DW

b.l./Shqiptarja.com

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *