Ad
Personi ne foto eshte sot ndoshta personi me i urryer ne Bari dhe gjithe Rajonin e Puglia-s

Personi ne foto eshte sot ndoshta personi me i urryer ne Bari dhe gjithe Rajonin e Puglia-s

Ad

Personi ne foto eshte sot ndoshta personi me i urryer ne Bari dhe gjithe Rajonin e Puglia-s. Marco Jacobini, eshte ideatori dhe themeluesi i Banca Popolare di Bari, banka e sapo marre ne administrim nga Banka Qendrore Italiane.

Ideja e Qeverise Conte eshte qe pas 1 viti, kohe edhe kur perfundon administrimi ta shtetezoje kete banke. Miliona euro te humbura te aksionereve kryesisht nga Bari dhe provincat perreth ne banken “e forte” te “te forteve” qe sic edhe njihej Banca Popolare di Bari. Shpesh here njerezit per te abuzuar fshihen pas besimit te tyre fetar duke menduar se me kete do arrijne t’u mbushin mendjen njerezve qe jane prane Zotit.

E bejne kete me qellim apo te shtyre nga zilia apo mashtrimi, pangopesia dhe dashakeqesia, etja per para, ne fund jane njerezit qe i vuajne pasojat e veprimeve te tyre. Ne kete foto e shohim Jacobinin te kryeje ritin e “proçesionit” te Shen Nikola, Mbrojtes i Barit.

E pra le t’i lutemi Shen Nikolles qe te kete sa me pak lot dhe vuajtje, pse jo edhe sa me pak viktima nga kjo drame financiare qe ka pllakosur Barin. Pra pikerisht kete muaj te shenjte dhjetori 2019, teksa sapo festuam dhe nderime Shen Nikollen dhe jemi ne vigjilje te Lindjes se Krishtit!

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *