Ad
Për aktin e Tufes: Ka gjetur kohen e duhur per te sulmuar Shqiperine

Për aktin e Tufes: Ka gjetur kohen e duhur per te sulmuar Shqiperine

Ad

Petro Koçi – Komenti im per aktin e Tufes:
Ka gjetur kohen e duhur per te sulmuar Shqiperine.
Gjykoj qe e gjithe sjellja e tij e koheve te fundit ishte ne sherbim te qellimit per tu larguar si “i persekutuar” nga Shqiperia!
Isha ne nje aktivitet ku merrte pjese dhe ky zoteria.
Fola per periudhen e komunizmit kur ne te rinjte kemi guxuar mes nesh te benim gjykime dhe biseda politike te rrezikshme. E mund ta pesonim nese ndonjeri prej nesh do kallezonte qofte edhe pa dashje. Ne vjeshte 84 ndersa ishim ne sherbim zbori ushtarak kemi guxuar te flasim edhe per formim partie politike. Ishim nga 23 apo 24 vjec!
Fola dhe nuk u mora me Tufen, vecse kerkova qe rishikimi i historise te mos behej me qellime revanshiste , sepse do shkeputej prej objektivitetit.
Ky mori fjalen me pas dhe foli ne menyre ironike duke mu referuar mua.
Une kam punuar ne Kala te Dodes dhe nuk e konsideroj persekutim.
Mjafton nganjehere nje moment per te dalluar karakterin e dikujt!

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *