Ad
PAS VDEKJES SË KOBE, REAGON PËR HERË TË PARË BASHKËSHORTJA E TIJ VANESSA. JA MESAZHI QË JEP

PAS VDEKJES SË KOBE, REAGON PËR HERË TË PARË BASHKËSHORTJA E TIJ VANESSA. JA MESAZHI QË JEP

Ad

▪︎PAS VDEKJES SË KOBE, REAGON PËR HERË TË PARË BASHKËSHORTJA E TIJ VANESSA. JA MESAZHI QË JEP👇▪︎

“Ne jemi gjithashtu të shkatërruar për familjet që humbën të dashurit e tyre të Dielën, dhe marrim pjesë në pikëllimin e tyre ngushtë. Nuk ka fjalë të mjaftueshme për të përshkruar dhimbjen tonë tani,” shkroi Vanessa. “Unë ngushëllohem kur e di se Kobe dhe Gigi të dy e dinin që ata ishin aq të dashur për ne. Ne ishim aq të bekuar që i kishim në jetën tonë. Uroj që ata të ishin këtu me ne përgjithmonë. Ata ishin bekimi jonë i bukur, marrë nga ne shumë shpejt . “Unë nuk jam e sigurt se çfarë mban jeta jonë në vazhdimesi, dhe është e pamundur të imagjinohet jeta pa to.Por ne zgjohemi çdo ditë, duke u përpjekur të vazhdojmë “të shtyjmë përpara” sepse Kobe, dhe vajza jonë e vogël, Gigi, po shkëlqejnë mbi ne për të na udhëzuar me dritën e tyre. Dashuria jonë për ta është e pafund. “Unë vetëm dëshiroj që të mund t’i përqafoja, t’i puth dhe t’i bekoj. Ti kisha këtu me ne, përgjithmonë.” Vanessa i falënderoi të gjithë për tregimin e një mbështetjeje dhe dashurie të pafund gjatë kësaj kohe. Sidoqoftë, ajo gjithashtu kërkoi që njerëzit, “të na japin respektin dhe privatësinë që do të na duhet për të lundruar në këtë realitet të ri”.
“Për të nderuar familjen tonë të Ekipit Mamba, Fondacioni Mamba Sports ka ngritur Fondin “MambaOnThree” për të ndihmuar në mbështetjen e familjeve të tjera të prekura nga kjo tragjedi,” shtoi ajo. Për të dhuruar, ju lutemi shkoni te MambaOnThree.org.
Për më tej, për trashëgiminë e Kobe dhe Gianna në sportet e të rinjve, ju lutemi vizitoni MambaSportsFoundation.org.”
Ajo e mbylli deklaratën e saj me: “Faleminderit shumë që na ngritët në lutjet tuaja, dhe për dashurinë ndaj Kobe, Gigi, Natalia, Bianka, Capri dhe mua.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *