Ad
Partia e ëndërrave te shqiptarëve është kthyer në një tufë kalamajsh

Partia e ëndërrave te shqiptarëve është kthyer në një tufë kalamajsh

Ad

Nga EAGLE’S VOICE

Partia e enderrave te shqiptareve per liri dhe demokraci,eshte kthyer ne nje tufe kalamajsh,te cilet e perdorin kryerjen e funksionit si nje loje “hapa dollapa”,midis tyre dhe mazhorances,duke e bere tragjikisht qesharake figuren e politikanit,njeriut te votuar nga populli si perfaqesues i tyre.

Konkretisht,si edhe ne shume raste me pare, PD ka dale bllof me akuza te cilat jane vetem shpifje e trillime kalamajsh,dhe s’kane asnje lidhje me realitetin.

Fredi Alizoti, një nga të pandehurit për kallëzim të rremë për çështjen “Babalja”, ka pranuar para gjykatës se ka imituar zërin e Agron Xhafës, vëllait të ish ministrit Fatmir Xhafa, ku e implikonin në një bisedë për trafikun e drogës. Para prokurorisë dhe trupit gjykues, Alizoti pranoi akuzat për kallëzim të rremë dhe tha se ky ishte një plan i thurur së bashku me Albert Veliun që në vitin 2017, pasi ish-deputeti Ervin Salianji do t’i jepte atyre 200 mijë euro.

Gjykata e Janinës e shpalli të pafajshëm Agim Kajmakun, alias Jorgo Toto. Gjykatësja Kristina Andoniun pranoi se i akuzuari nuk mund të fabrikonte paratë për të cilat Kajmaku u akuzua më 13 janar të vitit 2003. Këtë akuzë përdori edhe Partia Demokratike kundër tij,nëpërmjet deklaratave të shumta të zonjës G.Bardha,nga selia e PD.

Jemi ne pritje te vendimit te Gjykates ,per denoncimet e nje monstre tjeter te ketij lloi si te lartpermendurit,miut te haleve ne arrati, Dritan Zagani , ndaj ish ministrit te Brendshem [Saimir Tahiri]

Cudi me keta ministrat e Brendshem,kaq hal ne sy i kane pasur…?!

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *