Ad
PARTIA DEMOKRATIKE TI JAPE PERGJIGJE PYETJES SE, “PERSE AMBASADA AMERIKANE NUK E MBESHTET PARTINE

PARTIA DEMOKRATIKE TI JAPE PERGJIGJE PYETJES SE, “PERSE AMBASADA AMERIKANE NUK E MBESHTET PARTINE

Ad

PARTIA DEMOKRATIKE TI JAPE PERGJIGJE PYETJES SE, “PERSE AMBASADA AMERIKANE NUK E MBESHTET PARTINE DEMOKRATIKE, PARTINE QE KA NE THEMEL TE SAJ VIKTIMEN E NDERGJEGJES DHE ISH PRONARET?”

Nga Anastas Gjergo

Militantet dhe elektorati i kesa partie dhe ne leto 27 vite “demokraci” perjeton trysnine e luftes klasore si ne diktature.
Ambasada Amerikane qe diten e pare te ardhjes se saj ne Tirane , ka mbeshtete vetem PS, kete parti te vazhdimesise dhe temekateve te se shkuares. Por kjo parti eshte qe nuk gjeti pendim, por investoi ne korrupsion duke e menaxhuar ate ne cdo qelize te saj. Askush nga viktimat e ndergjegjes dhe sh pronaret nuk anatemohet per korrupsion, por keto jan te jash verejtjes se ambasades amerikane. Ne keto 27 vjet partia Socialiste bashke me te infiltruarit e saj ne PD, qe kishin per mision mbajtjen nen kontroll dhe deningrimin e viktimave kan degjeneruar tere spaktrin politike dhe shtetin shqiptare. Atehere kush duhet ta beje vettingun? Ne po shohim qe ne krye te vetingut qendron lideri i PS- se oligarkise se krimit dhe ambasada vazhdon te jete mbeshtetes i partise se tij. vettingu duhet te beje katarsasin e madh dhe ketu duhet te rrefehet dhe Ambasadori i SHBA sepse ne tere kete rrugetim ka qene drejtues i politikes shqiptare.

Ja se kush eshte kategoria qe ka mbajte nen kontroll SHBA. Luiza Hoxha eshte nje militante e thjeshte e PS nga Vlora, gruaja monster qe piu gjakun e shikesit ne detyre, nje shiksi te anatemuar ne ate kohe si kosovar te blere nga Berisha, por qe thjeshte ishte gege nga veri i punesuar ne SHIK. 97- a ne jug u anatemua si nje lufte nderetnike gege e toske, veri jug. kete njeri monster partia e vet e beri deputete, prefekte te Beratit, de drejtore e Postes Shqiptare. denohet me 1.5 vjet heqje lirie – po kush nuk ben 1.5 vjet burg me cokollatadhe te dale prej andej miljonere? Shiptaret qe braktisen vendin flejne dhe sot neper ura dhe po perfundojne me vetvrasje si rasti ne France. Pa analizuar dhe trajtuarkete ceshtje te mbare spektrit politik ne Parlamentin Shqiptare, qe ta shikojne on line te gjithe, kurre nuk do te kete drejtesi. PD-istete vertete duhet te ndahen nje here e pergjithmone nga tradhetaret e tyre ne parti, ato qe u pasuruan me pushtetin e tyre, ato qe na denigruan perfaqesuesit tone me te mire. ja tek i keni te luajne domino e tavell neper ambasada, larg politikberjes. Sherif Mejdani sot thote faleminderit PSse me dha kistin e katert te parave te burgut!!!!! E ky eshte fundi i kesaj partie. Kush do ta ringreje? kete e ben vetem baza e saj dhe aspak lidere qe pretendojne te hajne kokrrat prej saj permes retorikes. ne nuk mund te vazhdojme me kete gjendje si ne 27 vjet tradheti. Ambasada amerikane te jape llogari per mbeshtetjen qe i ka dhene kesaj politike te deshtuar shqiptare. Ky eshte vettingu i vertete, kur shkohet tek e verteta.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *