Ad
Paniku që ka kap njërëzit është më vrasës se tërmeti

Paniku që ka kap njërëzit është më vrasës se tërmeti

Ad

Nga Entela – Paniku qe ka kap njerezit eshte me vrases se termeti. Kjo foto qe po qarkullon neper fb ku njerezit ikin nga syte kembet me panikon mua dhe çdo njeri tjeter qe minimalisht e di se termeti nuk parashikohet. Eshte per te ardhur keq qe njerezit dalin nga shtepite me nje lajm te rreme, ose te perkthyer keq. Nuk mund te maresh rruget ne mes te nates me femije e pleq per ti shpetuar te paparashikueshmit. Gjynah o njerez se me shume se termeti i cili te tremb vertet eshte trauma e ikjes. Mire prindrit qe skane info, por te rinjte me cel neper duar e info nga te gjitha mund te mesojne se ky fenomen natyror nuk parashikohet. Nuk mund te ngresh njerezit si lecka e ti plasesh ne makine per te ikur ku ? Keqardhje per brezin e ri. Kur te qetesoheni beni nje xhirro nga emergjencat civile dhe do mesoni shume me shume per çdo fenomen natyror.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *