Ad
Pa përvojë në politikë, diktatori i fundit në Europë bën të dashurën 22 vjeçare deputete (foto)

Pa përvojë në politikë, diktatori i fundit në Europë bën të dashurën 22 vjeçare deputete (foto)

Ad

Është vetëm 22 vjeç dhe është në një lidhje dashurie me 65 vjeçarin, Aleksandër Lukashenko, president i Bjellorusisë.

Bëhet fjalë për Maria Vasileviç e cila pasi fitoi çmimin Miss Bjellorusia në Maj të vitit 2018, do ti futet politikës.

Zonjusha Vasileviç, edhe pse nuk ka fare përvojë si politikane po zë një nga vendet si deputete në Bjellorusi. Pavarësisht 43 viteve diferencë moshe, kohët e fundit ata janë parë bashkë në shumë evenimente publike.

Lukashenko, drejtues kooperative në kohën e komunizmit, është quajtur “Diktatori i fundit në Europë”, pasi ka që në vitin 1994 që e udhëheq Bjellorusinë me grusht të hekurt.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *