Ad
Nuk ka faj Kombi se dashnori nuk te morri per grua! NGA ANILA REZHDA

Nuk ka faj Kombi se dashnori nuk te morri per grua! NGA ANILA REZHDA

Ad

Η Αλβανία στα χρόνια του σοσιαλισμού.
Εργοστάσια, σχολεία, πανεπιστήμια, νοσοκομεία, διακοπές, δουλεία για όλους,
Pak per Shqiperine!
Ne faqe te ndryshme qe une nuk komentoj kurre, gjej publikime nga apsurde deri ne ekstrimitet per vendlindjen.
E para “Shqiperi” eshte emer Kombi dhe jo kaq lehtesisht duhet perdorur si supe nga kushdo!!!
Mijera njerez ne nje shtet punojne me dinjitet dhe perkushtim per emrin e Atdheut dhe parazitet mire do bejne te behen tape me raki.
Pozicionimi per Shqiperine ne rrjet publik, kur udhetimi i jetes se dikujt eshte maksimumi guzhine-hale -shpi-super market, eshte thuajse mosekzistues per ne te tjeret.
Nje Komb si Ne pati fatkeqesine te izolohet nga diktatura plot 50 vjet, vetem ne keto 30 vjet na u dha mundesia te njihemi me njeri-tjetrin.
Menyra si u njohem ishte e zhurmshme, me sherre, termet komunikimi, por ja ku jemi sot, Apartamentet Gjeografike te vendit kane karakteristikat e tyre.
Shqiperia ka ekzistuar para nesh dhe do ekzistoje.
Lini pas mjaltin e Genit qe ju perket dhe jo helmin e dashurive te paarrira qe ju lane ne tako!!!
Nuk ka faj Kombi se dashnori nuk te morri per grua!
Asnje shtet nuk mund te publikoje marredhenie ndershteterore qe tregojne sa presion ushtrojne Fuqite e medhja-sic do thoshte dhe Enveri.
Kerkoni nga Shqiperia ate qe Ajo mundet ne raport me ate qe te tjeret Nuk e lene te beje!!!
Gjysma e jetes time eshte ne Dhe te Huaj, e dua sepse dashurine per buken qe te japin te tjeret dhe mirenjohjen m’i mesoi Shqiperia.
Shiperia me mesoi dashurine!
Merira me fatin e pronat o kam une o nuk kam njeri, por Pena ime nuk do shkruaj kurre te zeza per nje Shqiperi qe dikur i thyente dhembet Evropianeve dhe Gjysherit tane levronin ne teneqe me florinj dhe jetonin ne vila e parajsa arkitekturale.
Nje politikan nuk eshte Atdheu, eshte bajge e zgjedhur gabimisht nga komunitet qe lexon pak dhe na i hedh ne turi ta hame dhe ne te tjeret.
Boll se turperisht pozicionoheni publikisht dhe na lexojne te huajt.
Atdheu eshte Toke qe lind dhe ka nevoje vetem ta punosh ate toke qe te lulezoje dhe me vepren tende ta ndihmosh te ekzistoje ne shekuj.
Kryeveprat i bejne Heronjte e tij. Respekte! NilaR

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *