Ad
Nje mesazh i rendesishem nga farmacistja Elda Zavalani per publikun

Nje mesazh i rendesishem nga farmacistja Elda Zavalani per publikun

Ad

Nje mesazh i rendesishem nga farmacistja Elda Zavalani per publikun, farmacistet dhe mjeket

Eshte grip, jane viroza ! Mjaft me antibiotike me spekter te gjere, te llojeve dhe te cmimeve nga me te cmendurat !
NUK VEPROJNE !
Me te madhe ne vendet e botes se pare, problemi i vendeve te botes se trete qe e kane degjeneruar perdorimin pa kriter te antibiotikeve, duke krijuar shtame rezistente mikrobesh, duke ulur keshtu ose çuar ne zero efektet terapeutike te shume klasave te antibiotikeve dhe duke e bere te pamundur ose shume te veshtire mjekimin e infeksioneve bakteriale atehere kur jane prezente vertet ne organizem !
Te dashur kolege ! Jo pa recete, po as me recete mos jepni antibiotike ne virozat e stines ! Mos ! Mos ! Mendoni si per veten tuaj ! Dëmi qe i shkaktoni shoqerise eshte shume me i madh se fitimi juaj personal !
Ju faleminderit per mirekuptimin !

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *