Ad
NGA THOMA JANÇE: HISTORIA E VJEDHUR, E BURGOSUR E  BERATIT DHE VËRTETSIA E SAJ

NGA THOMA JANÇE: HISTORIA E VJEDHUR, E BURGOSUR E BERATIT DHE VËRTETSIA E SAJ

Ad

Eshte gjithmone kenaqesi nje kafe me Z. Aleksander Meksi dhe kete radhe shkak u be libri “Berati, historia dhe arkitektura”, i cili deri me sot, eshte libri me i mire dhe i vetmi mbi Beratin.

Ky liber i ribotuar me 2011 ( botimi I 1978) nga Akademia e Shkencave ne pak kopje nuk gjendet asgjekund. (Mbase vetem ne librarine e saj)

Mund ta quaj me plot gojen nje “liber i burgosur” te cilit kur flas per Beratin i jam referuar prej mbi 30 vjetesh.

Fola me Prof. Meksin se si mund ta clirojme, kete veper qe eshte vjedhur e manipuluar nga gjithkush qe shkruan e flet per Beratin, pa iu referuar si burim./RRJETAT/

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *