Ad
Nga Ilir Jano – …dënohesh me 1..2 5..7..20…dënohesh, sepse nuk je ATA

Nga Ilir Jano – …dënohesh me 1..2 5..7..20…dënohesh, sepse nuk je ATA

Ad

…denohesh me 1..2 5..7..20…denohesh, sepse nuk je ATA…denohesh sepse je TI…denohesh se nuk munde ti paguash taksat asaj makine te vjeter…nuk denohesh nese keto taksa qe marin fryme i shkel me gomat e renda dhe te trasha te nje makine fshehur ne erresire brenda disa xhamave te zinj…te meret shtepia, debohesh nese nje kredi te vogel nuk ke mundesi ta shlyesh ne kohe…respektohesh,ngrihesh, pasurohesh kur vjedh , fyen dhe shkel me kembe gjithcka qe te kane besuar…bankat, pushtetin, ligjin…denohesh, debohesh, mjaft qe zeri yt te stonoje…e jeton…e prek…i denuar pa vendim…i debuar, pa debim…i cmendur pa sherim, brenda nje Azili, nje Azili pa mure…nje Azili ku humbet zgjuaresia dhe morali, shoqeria dhe pasioni…

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *