Ad
NGA FESTIVALI I 45 I RINISË KOMUNISTE NË ATHINË – Rinia Komuniste “Qemal Stafa”Rinia Komuniste “Qemal Stafa”

NGA FESTIVALI I 45 I RINISË KOMUNISTE NË ATHINË – Rinia Komuniste “Qemal Stafa”Rinia Komuniste “Qemal Stafa”

Ad

Më 19 shtator 2019 filloi Festivali i 45-të i Rinisë Komuniste në Athinë, ku marrin pjesë përfaqësues të Organizatave Rinore e Komuniste nga vende të ndryshme të Botës. Festivali vijon për tri ditë me radhë, sipas një programi të detajuar nga organizatorët.
Rinia Komuniste “Qemal Stafa” e Shqipërisë, përfaqësohet nga një grup të rinjsh komunistë dhe shokë komunistë të Degës së PKSH në Athinë.
Ashtu si gjithë përfaqësuesit e Organizatave rinore e komuniste të vendeve të tjera, edhe shokët tanë kanë ngritur minipavionin e tyre, ku kanë afishuar materiale figurative, flamuj, distinktiva, botime të reja librash etj. që pasqyrojnë veprimtarinë e Rinisë Komuniste “Qemal Stafa”. Pavioni i shokëve tanë, po vizitohet nga mjaft të rinj komunistë nga Greqia, Finlanda, Rusia, Pakistani etj.
Po afishojmë më poshtë fotografitë e para dërguar nga shoku ynë K. Bushaj, Kryetar i Degës së PKSH në Athinë.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *