Ad
Nga Arjan Nikaj –  të dhënat që nxjerrin zbuluar strukturën kriminale të Oligarkisë

Nga Arjan Nikaj – të dhënat që nxjerrin zbuluar strukturën kriminale të Oligarkisë

Ad

Nuk ndihem superior kur njerzit nuk kanë të dhëna sa unë dhe dalin në përfundime të gabuara, sepse kjo nuk më bën më të zgjuar, për faktin e thjeshtë se asnjë problem nuk zgjidhet pa të dhëna, aq më tepër kur duhet ti marrësh gjërat me mend sepse nuk ndodhesh këtu, ose më keq kur operon me të dhëna të gabuara sepse dizinformimi këtu është në shkallën më të lartë të mundëshme.
Kontrolli i të dhënave dhe mjaftueshmëria e tyre të bën të arrish në konkluzionet e duhura, por kjo bëhet shumë e vështirë kur investimi i miliona dollarëve në vit në mediat me pronarë të dyshimtë vete për ti mbuluar të dhënat që nxjerrin zbuluar strukturën kriminale të Oligarkisë. Prandaj e kam të vështirë të fajësoj njerzit që nuk kuptojnë, ata e kanë akoma më të vështirë në kakofonin e fjalëve të idiotëve që çuditërisht të shfaqen këtu si gjeni të së vërtetës.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *