Ad
Në 1979 kur tërmeti në Shkodër e Lezhe ishte më i forte se ai I pardjeshmi

Në 1979 kur tërmeti në Shkodër e Lezhe ishte më i forte se ai I pardjeshmi

Ad

Ne 79 kur termeti ne Shkoder e Lezhe ishte me i forte se ai I pardjeshmi nuk kishim klan e sy pika net(it), as gazetare si fevziu qe shumefishojne temerrin; Por nje shtet e shoqeri solidare qe u cua me kembe dhe e mundi friken jo me emisione por me pune e solidaritet!!
Haxhi Lleshi nuk doli ne konferenca pasi kish folur me specialiste greke per te parashkuar ate qe nuk parashikohet duke u bere jo thjesht qesharak
Ne disa muaj pa llafe, pa germere, pa perhapur panik shoqeria rindertoi jo thjesht banesat por jeten shoqerore!
Kaq sa per krahasimin mes dy koheve kaq te largeta !!

Nga Joli Miti

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *