Ad
Me këtë mbështetje të pakuptimtë për Albin Kurtin KOMUNISTIN do e dobësoj PD

Me këtë mbështetje të pakuptimtë për Albin Kurtin KOMUNISTIN do e dobësoj PD

Ad

Me këtë mbështetje të pakuptimtë që një pjesë e të djathtëve shqiptar po i japin Albin Kurtit dhe filozofisë së tij politike, ka shumë gjasa që në vënd që të dobësojnë pushtetin e Edi Ramës, do të dobësojnë mbështetjen e shqiptarëve ndaj të djathtës dhe Partisë Demokratike.
Bejtja adhuroi te Albin Kurti Marksin, Shkullaku Engelsin, Lubonja Leninin, Bushati Stalinin. Albin Kurtit ata j’u dukën si Kastro, Trocki, Toliati, Mao. Ballet u rrudhën. Sytë shkrepëtinë. Gjaku vloi. Fytyrat u përflakën. Muhabeti u ndez. Batutat u këmbyen. Selfiet u kryen. Darka u hëngër. Frutat u shijuan. Rakia u pi. Dehja u realizua. Deliri u arrit. Qefi u bë. Aktorët u larguan. Perdja ra. Dritat llamburitën. Platea duartrokiti, por asnjeri nuk dëgjoi. Të gjithë u lumturuan, por askush nuk u përlot.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *