Ad
Me femrat e sotme vështirë të ngresh një familje si dikur prindërit tanë –  Nga Arben Çokaj

Me femrat e sotme vështirë të ngresh një familje si dikur prindërit tanë – Nga Arben Çokaj

Ad

KOHËT NDRYSHOJNË…

Në vitet 60-70-të, gratë në Perëndim dolën në rrugë, “duam sex!” – bërtisnin ato!

Dhe i arritën disa të drejta, që tani edhe pse i duan dhe i kanë, kanë filluar të lodhen prej tyre…

Tani gratë në Perëndim duan arabë… A po e shihni dyndjen arabo-afrikane në Perëndim?! Mos u habisni, është shprehje e pavetëdijshme e nevojës seksuale të grave…

Një grua daneze që e kisha kolege, më tha një ditë: “E habitshme, në moshën time, kur unë isha 16-të, i kisha kaluar disa…” “Kurse vajza ime” – vazhdoi ajo, – “i ka 16-të sot, dhe ende nuk e ka marrë një puthje…”

Trendi në Shqipëri e Kosovë ka treguar se ne si shoqëri po imitojmë këto kohë vitet 60-70-të të Perëndimit, vitet e çlirimit seksual… Dhe matenatikisht i bie, që një grua e huaj, perëndimore është sot më e ndershme se një shqiptare !

Një mik i imi një ditë po më tregon: “E kam djalin në Irlandë, ka qenë 8 vjet i martuar me një irlandeze… Për nder e la ajo” – tha ky… “Se kurrë djali im s’e kishte lënë…”

“Tani i hymë dhe morëm një vajzë shkodrane… me të thanë nga shi në breshër nuk shkon, por nga shi në shkëmbinj…”

Këto janë pra, gratë e vajzat sodit në Shqipëri (ose disa), ku një grup grash të divorcuara, kanë synin të krijojnë e lobojnë, për ruajtjen e nderit të kurvave!

Respekt e ndjesë të thellë për gjithë ato gra e vajza, që nuk janë demonizuar, që e ruajnë ende arsyen, se individi është individ, njeri, para se të jetë mashkull me rrush, apo femër me vrimë!…

Se do të vijë dita si në Danimarkë, s’do ketë meshkuj mjaftueshëm as për t’i puthur vajzat…

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *