Ad
Mbërrin i ftohti polar në vend, në këtë ditë të javës temperatura do shkojë deri në -8 gradë

Mbërrin i ftohti polar në vend, në këtë ditë të javës temperatura do shkojë deri në -8 gradë

Ad

Në Shqipëri pritet të mbërrijë i ftohti polar. Meteorologët thonë se gjatë mbrëmjes së të martës, temperaturat do të ulen deri në -8 gradë në zonat malore dhe -2 gradë në kryeqytet.

“Merrni masa”/ Pritet përkeqësim i motit, Drejtoria Detare jep njoftimin: Siguroni mjetet lundrues në port

” Në datën 4-5-6 Shkurt 2020 moti do të përkeqësohet. Bregdeti ynë do të përfshihet nga era me drejtim veri-perëndim shpejtësi deri në 32 milje në orë dhe forca e detit do të jetë 6-7 shkalla bufort. Moti i përkeqësuar do të shtrihet në gjithë bregdetin tonë. Me qëllim parandalimin e çdo situate të papritur për shkak të kushteve atmosferike kërkojmë bashkëpunimin e të gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari në fushën e detarisë, për të marrë të gjitha masat e nevojshme për sigurimin e mjeteve në port dhe rritje e gadishmerisë së ekuipazhit në mjetet lundruese. Siguria juaj prioriteti ynë.” shkruan DPD./shqiptarja

Reshjet e deborës do të rikthehen të martën, së bashku me të ftohtin polar.Meteorologia Adiola Bani thotë se java e ardhshme do të shënojë ulje temperaturash.Ditët më të ftohta do të jenë e enjtja dhe e premtja.

Fundjava e ardhshme pritet të rikthejë sërish motin me diell, pasi dhe temperaturat do të shënojnë rritje graduale.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

RRJETAT ONLINE

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *