Ad
Braçe konfirmon SHQIP: U shpërndanë bileta nga Duka për thirrjet “Rama ik”

Braçe konfirmon SHQIP: U shpërndanë bileta nga Duka për thirrjet “Rama ik”

Ad

LU(L)M SI LULI,
NA MUNDI DHE NE STADIUM!

Ha ha ha ha ha!
Ky eshte tipikisht qesharak!

Pasi na mundi ne rruge,
i perdori te gjitha, guret, pllakat, shashkat, kapsollat, molotovet dhe
na mundi;

Pasi na mundi ne 30 qershor ne zgjedhje,
bojkotoi por jo tamam, shkoi me zjarr e dogji qendra e materiale votimi,
numeroi cdo shqiptar qe nuk eshte ketu prej 25 vitesh dhe e mblodhi, pastaj e shumezoi sic ai vete di dhe,
i dolen 85%, duke na mundur
85 me 15%;

Tani,
na mundi edhe ne stadium,
mblodhi nje tufe me idiote qe fubollin e dine aktivitet partie,
ju dha biletat ne grup qe si gjeti kush i kerkoi individualisht per dite me rradhe,
i beri te kendojne me meditje Rama Ik dhe me kenge na mundi perseri!

Tre here fitore brenda vitit!
Lu(L)m si ky e si keta!

Thane qe stadiumi eshte grabitje,
thane qe stadiumi eshte shkaterrim i memorjes historike te Tiranes,
thane qe stadiumi nuk do behej,
madje kercenuan dhe kompanine ndertuese e arkitektin patjeter,
thane qe stadiumi eshte i shemtuar dhe,
i fituan te gjitha ne nje!

Ej, zgjohu or qyq!
STADIUMI U BE, TI HUMBE DHE ATY!
STADIUMI U BE DHE QYTETAREVE NUK U KUSHTOI ASNJE QINDARKE, ZERO!

I ka dhene Tiranes jo vetem nje stadium futbolli por ekonomi,
nese do dine ta ngrene e mbajne.

Sic Elbasanit, sic Shkodres,
sic Kukesit tani!

Ej, a e mban mend!
Ishte nje mashtrues plak qe kete stadiumin e beri ne 100 vjetorin e pavaresise! E qau! E beri!

Kane te drejte kur thone qe
ti nuk ke turp! Ju!

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *