Ad
Kopjoni dhe ngjitni këtë postim në fb tuaj Pas kimioterapisë, është e vërtetë që mund të duhen disa vite që të ndjeheni përsëri të gjallë

Kopjoni dhe ngjitni këtë postim në fb tuaj Pas kimioterapisë, është e vërtetë që mund të duhen disa vite që të ndjeheni përsëri të gjallë

Ad

Pas kimioterapisë, është e vërtetë që mund të duhen disa vite që të ndjeheni përsëri të gjallë … me efekte anësore të toksinave dhe rrezatimit, nuk do të jeni kurrë 100% sepse sistemi juaj imunitar është i dobët.
Në momentet më të vështira, ju e dini se kush janë miqtë tuaj të vërtetë apo njerëz që ju vlerësojnë. Fatkeqësisht, si shumica e miqësive, miqtë e fb do t’ju lënë në mes të një historie. Ata duan të japin një “likei” për tregimin, por ata me të vërtetë nuk e lexojnë mesazhin tuaj kur shohin se është i gjatë.

Më shumë se gjysma kanë ndaluar së lexuari. Dikush mund të ketë shkuar tashmë në postimin tjetër në lajmet. Kam vendosur ta botoj këtë postim në mbështetje të familjes së ngushtë, miqve dhe të afërmve që kanë qenë duke luftuar këtë sëmundje të tmerrshme. Tani përqendrohem tek ata që marrin kohën për ta lexuar këtë post deri në fund … një provë të vogël, nëse dëshironi, vetëm për të parë kush lexon dhe kush ndan pa lexuar.

Kanceri është një armik shumë agresiv dhe shkatërrues për trupin tonë. Edhe pasi të ketë mbaruar trajtimi, trupi është thyer, madje edhe në përpjekje për të rikuperuar dëmin e shkaktuar nga trajtimi për të luftuar kopilën. Eshtë një proces shumë i gjatë.

Ju lutemi, për nder të një anëtari të familjes ose mikut tuaj që vdiq nga kanceri, ose i cili vazhdon të luftojë kancerin: kopjoni dhe ngjitni këtë postim në fb tuaj! Sa herë kemi dëgjuar të tjerët që thonë, “Nëse keni nevojë për diçka, atëherë mos hezitoni të më telefononi, unë do të jem atje për t’ju ndihmuar”. kështu që unë pres shumica e njerëzve që e kanë parë dhe lexuar këtë postim në fund, për të treguar mbështetjen e tyre për familjen dhe miqtë që janë duke luftuar.

Kopjoni dhe ngjisni këtë postim. Do të doja të di se kujt mund t’i besoj dhe kush merr kohë dhe e lexon këtë. Kur të keni mbaruar me këtë, shkruani “e bera” në komente.
.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *