Ad
Lexojeni/Si raportohej tërmeti në pushtetin e Enver Hoxhës shkrim interesant

Lexojeni/Si raportohej tërmeti në pushtetin e Enver Hoxhës shkrim interesant

Ad

Ne janar 1987 ra ne tirane nje termet, e pas tij rifilluan termetet e anekdotave. Me e bukura qe degjova une ishte si me poshte: menjehere pas termetit i nisin policet neper shtepite e udheheqesve te partise e te shtetit per te marre informacione per deme materiale e njerezore. Nuk vonon shune e vijne raportuesit, te lodhur disi nga ecja e nxituar por te qete, te gezuar. Dhe thoshnin me radhe: shoku komandant, isha ne shtepine e shokut Adil Çarçani, termeti kish kaluar pa pasoja, gjendja mese optimiste…
Isha ne shtepine e shokut Prokop Mura, gjendja e shkelqyer….isha ne shtepine e shokut Rasim Alia…shume mire situata edhe atje; Raportursi i fundit, nje polic i lodhur, i djersitur, i nxire nga mundimi e pesha e lajmit te kobshem tha: shoku komandant. Ne zbatim te urdherit tuaj kontrollova neper krejt Tiranen e si reziltat gjeta Foto Studio Foto Dokumenti, Foto Fatosi, Foto Pionieri, Foto Skenderbeu, por Foto Çami nuk gjeta gjekundi.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *