Ad
Lajmi fundit – Video –  Arrestohet njëriu që tronditi shërbimet sekrete të gjithë botës Julian Asangge

Lajmi fundit – Video – Arrestohet njëriu që tronditi shërbimet sekrete të gjithë botës Julian Asangge

Ad

Lajmi fundit – Arrestohet njëriu që tronditi shërbimet sekrete të gjithë botës Julian Asangge. Si u arrestua sot nga policia e Londrës sipas një kërkesë nga shteti Suedez dhe SHBA

Paraditen e sotme ka rënë në pranga themeluesi i Wikileaks, Julian Assange.

Arrestimi ka ndodhur në ambasadën e Ekuadorit në Londër ku ai ishte strehuar shtatë vite më parë. Assange i ishte shmangur ekstradimit në Suedi ku akuzohej për sulme seksuale, akuze e cila është rrëzuar.

Ekuadori kishte refuzuar se fundmi të ofronte azilin për themeluesin e Wikileaks, faqe e cila publikoi të dhëna sekrete dhe kabllograme të qeverise amerikane, por jo vetëm. Pas kësaj u paralajmërua direkte arrestimi i Assange nga policia metropolitane, të cilët e shoqëruan Assange në një rajon policor për t’u përballur me gjykatën në Westminister sa me shpejt që të jetë e mundur.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=367879560475148&id=263418170921288

Vijon…

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *