Ad
LAJM I HIDHUR/ Vuante nga një sëmundje e rrallë, 15-vjeçarja Elona Kuburja ndërron jetë në Turqi

LAJM I HIDHUR/ Vuante nga një sëmundje e rrallë, 15-vjeçarja Elona Kuburja ndërron jetë në Turqi

Ad

15-vjeçarja Elona Kuburja ka ndërruar jetë në Turqi. Lajmin e hidhur e ka ndarë në rrjetet sociale, Arbër Hajdari.

15-vjeçarja u bë e njohur pas publikimit të lajmit se vuante nga një sëmundje e rrallë dhe se i kishin mbetur pak kohë jetë.

Pas apelit nga media dhe njerëz të shumtë, ajo u transportua në një spital në Turqi.

Mirëpo, pavarësisht mjekimit të specializuar, 15-vjeçarja nuk ka mundur të mbijetojë. Për rastin e trishtë të Elonës, u angazhua edhe vetë kryeministri Edi Rama.

lllll.jpg

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *