Ad
Kush janë 9 kandidatët për Gjykatën Kushtetuese! Kuvendi publikon emrat e aplikantëve për vakancën e 4 marsit

Kush janë 9 kandidatët për Gjykatën Kushtetuese! Kuvendi publikon emrat e aplikantëve për vakancën e 4 marsit

Ad

Kuvendi i Shqipërisë ka publikuar listën e kandidatëve që kanë aplikuar për anëtarë të Gjykatës kushtetuese. Pas shpalljes nga Kuvendi, në datën 4 mars 2019, të hapjes së procedurave të aplikimit për vakancën e plotë për gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese që do të zgjidhet nga Kuvendi, kanë paraqitur kërkesën për shprehje interesi, si dhe dokumentacionin përkatës, kandidatët:

  1. Arta Vorpsi
  2. Avni Shehu
  3. Elsa Toska
  4. Fiona Papajorgji
  5. Klodian Rado
  6. Kostandin Kazanxhi
  7. Mitat Dautaj
  8. Ilir Mustafaj
  9. Valbona Bala (Pajo)
Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *