Ad
Kurti i përmend me emra: Këta politikanë po bëjnë gjithçka për ta dëmtuar Qeverinë e re

Kurti i përmend me emra: Këta politikanë po bëjnë gjithçka për ta dëmtuar Qeverinë e re

Ad

Kryetari I Republikanëve të Kosovës Faton Kurti, ka akuzuar Edi Ramën, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiqin dhe Baton Haxhiun, për tentim “të dëmtimit të Qeverisë Kurti”.

Në një postim në Facebook, Kurti ka thënë se koha e këtyre politikanëve ka mbaruar, përcjell Bota sot.

Komentet e Kurtit vijnë pas lajmit të pavërtetë nga RTK-ja se “SHBA do t’i anulojë të gjitha projektet investuese në Kosovë, nëse nga qeveria Kurti nuk hiqet taksa dhe nëse kërkohet reciprociteti ndaj Serbisë”.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *