Ad
Kur ju thonë fashistoballistat, – hani mut dhjerokracie se atë kokë keni dhe atë meritoni

Kur ju thonë fashistoballistat, – hani mut dhjerokracie se atë kokë keni dhe atë meritoni

Ad

Genta Kaloçi – Kur ju thonë fashistoballistat, – hani mut dhjerokracie se atë kokë keni dhe atë meritoni, – ju u ktheheni bjere tu, falemners.
Nga ana tjetër unë komunistja ju them;
– Mirë ju a bëjnë që ju japin mut tridhjetvjetë, hapni mëndjet, sytë e veshët të shpëtoni, ju më ktheheni;
– Foli fashistja mutit, ik moj pirdhu, monstër kurvë, e përdalë.
Jeni për tu qarë e vajtuar me oii pa pushim. Nuk keni faj se jua kanë ngatërruar konceptet në kokë e jeni bërë çorap mes vetes dhe njëri tjetrit. Deri sa ti jepni dum mëndjeve dhe kokave tuaja, do vuani, kështu më thoshte im Atë.
Mesa shoh, unë i qartësova idetë e mia, ju akoma me bajga nëpër kokë. Mos u habisni që kupola e dhjerokracisë do ju këpusin fërtele fërtele e s’do ngrini dot kokë siç nuk ju kanë lënë prej dekadash. Qëllimisht ju kanë mbajtur idjotë, budallenj, injorant, të varfër, të sakatuar shpirtërisht, mendërisht, të gjunjëzuar për t’ju sunduar sa më mirë e më gjatë dhe ju me duart tuaja mbushnit varrezat rreth e përqark. Nuk ka më mirë për një pushtokraci si dhjerokracia jonë ballistofashiste pas 90ës që ju sundon pa rrezikuar me trapa si puna juaj. Ju ose ikni ose vriteni mes njëri tjetrit, më mirë nuk ka për pd, ps, lesheli me bishtajet e tyre. Sundim absolut mbi një popull fantazëm, me shtet të shkallmuar, institucione të shqyera dhe me histori të përlyer shkel e shko, ku dhunuesi dhe viktima kanë ndërruar rolet.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *