E enjte 5th Dhjetor 2019
5-Dhj-2019
Ad
Kujdes nga droni i policisë ‘godet’ dhe në Gjirokastër, policia ndëshkon 93 shoferë

Kujdes nga droni i policisë ‘godet’ dhe në Gjirokastër, policia ndëshkon 93 shoferë

Ad
Policia rrugore prej disa ditësh ka njoftuar se po monitoron nga ajri me anë të disa dronëve të cilët i ndihmojnë ata të konstatojnë shkeljet e drejtuesve të mjeteve.
Së fundmi dhe policia rrugore e Gjirokastrës i është bashkuar monitorimit dhe konstatimit të shkeljeve me anë të ndihmës së dronit.

Kontrollet u fokusuan tek parakalimet me fushëpamje të kufizuar, ku rrezikshmëria për t’u përfshire në aksidente rrugore është e madhe.

Gjithashtu u kryen edhe verifikime me radarë për drejtuesit e mjeteve qe tejkalonë kufijtë e shpejtësisë

Nga monitorimet janë konstatuar dhe ndëshkuar shoferët me 93 masa administrative

Për humor po ju vendosim një video ta shikoni se çfarë bëhet.

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Këtë e pëlqejnë %d blogues: