Ad
Kolltuku i”Kryetarit për Agimin është një përgjegjesi shumë e madhe përgjegjesi

Kolltuku i”Kryetarit për Agimin është një përgjegjesi shumë e madhe përgjegjesi

Ad

Nga Gëzim Deniraj – Kryetari Bashkise qytetari i pare i Bashkise

Kolltuku i”Kryetarit per Agimin eshte nje pergjegjesi shume e madhe pergjegjesi qe rreflektohet ne gjendjen prane komunitetit ne hallet e tije ne ditet te veshtira sic ishte rasti i termetit te para pak diteve
Te Agim Kajmaku muk ka vend për kapardisjen, impostimin, shfaqe te stisur te” kryetarllekut” që mund ta bëjë të shohi nga lart. Çudia qëndron tek një lloj sjellje te “sherbyesit” te komunitetit qe i ka besuar te drejtoje pushtetin Lokal te Bashkise Vore
Ne organizim i persosur dhe ndraje konkrete detyrash ,kordinim midis Nekryetareve te bashkise si nje treshe prefekte ku “kapiteni skuadres ka rolin dominante “
Aty ku fondet e pakta publike qe kane mbetur nga keqperdorimi 16 vjecare perdoren ne sherbim te komunitetit Ndryshimi ka filluar shikon lulishte parqe ambjente sociale qe kane dryshuar dhe kjo eshte arritur duke trokitur te cdo dere shtepie dhe shqetesimi I çdo banori dhe jo te qendruarit ne zyre qe hallexhiu te trokise tek dera bashkise eshte ajo qe e diferencon te zgjedhurit lokal dhe drejtuesit kryesore te kesaj bashkie
Suksese puna vazhdon transformimet te medha infrastrukturore do te ndodhin ky eshte vetem fillimi i ndryshimit

Authored by: Rrjetat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *